Kuidas meelitada töötaja enda kinnisvarabüroosse?

09/24/2019
Maaklerite värbamine

Igas ärivaldkonnas on omad nüansid, millega tuleb värbamisel arvestada. Nii ka kinnisvaraäris ja meie Talentoris teame seda. Peale mitmeid edukaid kinnisvara valdkonnas läbi viidud värbamisi saame teieni tuua omapoolse kokkuvõtte sellest, mida selle ala spetsialistid hindavad ja otsivad ning millega nende tähelepanu köita.

 

Miks ei soovita töökohta vahetada?

Paljudes kinnisvara valdkonna ettevõtetes on tavaks, et töötatakse enda ettevõtte alt või FIEna, eriti kehtib see maaklerite kohta. See tähendab, et nad on keskmisest oluliselt suurema vastutustunde ja ärilise mõtlemisega inimesed, kelle riskitaluvus on tavapärasest kõrgem ning keda on raske ühe brändi alt teise juurde meelitada. Talentori kogemusel vastab 30-65% sihtotsitud kinnisvara müügiinimestest uuele tööpakkumisele eitavalt, st et nad ei ole avatud uutele pakkumistele. Põhjused, miks nad isegi ei kaalu järgmisse kohta kandideerimist, on järgmised.

 • Soovitakse tegeleda oma ettevõtte arendamisega.
 • Praegune töökeskkond pakub kõike, mida soovitakse (head kolleegid, koolitused, paindlikkus).
 • Praegune positsioon pakub piisavalt väljakutseid ja põnevust.
 • Ei soovi töölepingu alusel töötada.
 • Soovivad kinnisvaraärist üldse lahkuda.

 

Mis köidab maaklereid?

Kui vaadata seda, mis kandidaatides huvi tekitas, tuli välja, et töökohta ollakse nõus vahetama juhul, kui tööd pakkuv kinnisvaraettevõte on kandidaadi silmis hea mainega, pakutav töötasu / protsent müügist on suurem või pakutakse muid hüvesid. Kogemus näitab, et suurema  tõenäosusega on tööpakkumistele avatud inimesed ettevõtetest, kus ei olda töötingimustes paindlikud – nimelt hindavad kandidaadid lisaks uuenduslikkusele ja headele töötingimustele just seda aspekti kõige enam.

 

Kindlasti tasub mõelda ka sellele, milliste kanalite kaudu potentsiaalsele kandidaadile läheneda – ainult töökuulutuse avaldamine ei ole piisav ning sihtotsing toob kiiremini tulemuse. Meie kogemus Talentoris näitab, et ligikaudu veerand kandidaatidest leiab tee töökuulutuseni ise ning kandideerib tööle, kuid ülejäänud 75% kandidaatidest oleme leidnud erinevatest andmebaasidest ja avalikest allikatest.

 

Kokkuvõtvalt, kui soovid oma kinnisvaraärisse väga häid töötajaid leida, siis ära looda, et nad end ise pakkuma tulevad. Hea töötaja vajab motiveerivat töökeskkonda ja palgasüsteemi, üha enam ka paindlikkust, vabadust ja usaldust. Kindlasti hoolitse ka oma olemasolevate töötajate eest – kuula nende soove, sest nii saad luua hea keskkonna, kuhu on ka uutel meeldiv tulla ning kust ei soovita lahkuda.

 

Võta meiega ühendust

Homsed talendid leiad meie abiga!

Meie värbajad ja sihtotsingu konsultandid ootavad sind! Aitame värvata sobiva inimese Sinu meeskonda. Võta meiega ühendust ning leiame teile parimad juhid ja spetsialistid läbi kõrgetasemelise sihtotsingu. Sihtotsing on kiire viis leida hea kandidaat õigele ametikohale.

  Lisada saab kuni 12 MB suuruseid PDF või Word dokumente.

  Talentor Estonia OÜ

  Mustamäe tee 5
  10616, Harjumaa Tallinn
  Eesti

  Kuulume rahvusvahelisse Talentor International gruppi. Talentor on juhtide otsingu- ja värbamisorganisatsioon keskastme- ja tippjuhtide ametikohtadele. Oleme üks maailma 20 parimast juhtide otsinguvõrgustikust, millel on sõltumatud partnerid üle kogu maailma. Meie rahvusvahelisest võrgustikust leiad värbaja rohkem kui 30st riigist.